سنداجاره ای برای جرایم رایانه ای

سنداجاره ای برای جرایم رایانه ای

قانون جرایم رایانه ای 
اگرشخصی به طور غیر مجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده دسترسی پیدا کند که از 91 روز تا 1 سال حبس و یا از 5 تا 20 میلیون ریال و درمواردی هر دو مجازات را محکوم می شود .

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

اگر شخصی به طور غیر مجاز محتوای اطلاعات در حال انتقال ارتباطات مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی را شنود کند به حبس از6 ماه تا 2 سال و جریمه نقدی از 10میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات می شود . 
هر کس به طورغیر مجاز نسبت به داده های سری در حال انتقال یا ذخیره شده دسترسی پیدا کند به مجازات محکوم خواهد شد .

اجاره سند برای جرایم رایانه ای

جرمی که توسط فناوری و رایانه ای صورت بگیرد را جرایم رایانه ای می گویند. با توجه به اینکه تکنولوژی و فضای مجازی پیشرفت کرده است جرایم رایانه ای افزایش پیدا کرده است برای جلوگیری از اختلال قوانینی وضع کرده است. 
هر گونه جرایمی که از طریق اینترنت،رایانه به طور مستقیم و غیر مستقیم که توسط قانون منع شده است جرایم رایانه ای گفته می شود.

– دسترسی  غیر مجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای مخابراتی 
– جاسوسی رایانه ای 
-جعل رایانه ای 
-شنود غیر مجاز محتوای در حال انتقال
-سرقت، کلاهبرداری از طریق رایانه 
-جرایم اخلاق عمومی و عفت اسلامی 
-هتک حیثیت
-تولید و انتشار معامله داده ها
فروش و انتشار گذر واژه 
انتشار محتویات غیر مجاز 
اختلال در داده های سامانه های رایانه ای مخابراتی 

اجاره وثیقه برای جرایم رایانه ای

در صورت وقوع جرم رایانه ای کدام یک از دادگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد؟ 
مطابق ماده 30 و 31 قانون جرایم ریانه ای مصوب سال 1388 قوه قضاییه دادگاه های عمومی  و انقلاب ونظامی را جهت رسیدگی و تجدید نظر اختصاص داده است . 
مجازات جرایم رایانه ای چگونه است ؟ 
دسترسی غیر مجاز به داده ها، سامانه های رایانه ای و مخابراتی حفاظت شده به91 روز تا 1 سال حبس یا جزای نقدی از5 تا 20 میلیون یا هردو محکوم می شود. 
دسترسی غیرمجاز به محتوای غیر مجازدر حال انتقال و شنود امواج الکترومغناطیسی نوری به 6 ماه تا 2 سال حبس ، 10 میلیون تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات می شوند . 

شنود غیر مجاز 

ماده 2 – هرکس به طور غیر مجاز در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی درسامانه های رایانه ایی یا مخابراتی یا امواج الکترو مغناطیسی یا نوری راشنود کند. به حبس از شش ماه تا دوسال یا جزای نقدی از ده میلیون (10.000.000) ریال تا جهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. 

به چه داده هایی سری گفته می شود؟
داده ای که افشای آن به امنیت کشور یا منافع ملی لطمه می زند .
شخصی که اطلاعات و داده ای را برای دولت و گروه بیگانه وشرکت های بیگانه در دسترس قرار دهد جرمش چیست ؟حبس از 5 تا 15 سال 

سند اجاره ای برای جرایم رایانه ای
سنداجاره ای برای جرایم رایانه ای

سنداجاره ای برای جرایم رایانه ای

دسترسی غیر مجازبه داد های رایانه ای یا مخابراتی حذف، تخریب، مختل کند به 6 ماه تا2 سال حبس از 10 تا 40 میلیون ریال مبلغ پول نقد یا هر دو مجازات می شود.
هر کس کارهایی از قبیل دسترسی به رمز ها، تغییرگذرواژه هامانع دسترسی اشخاص به داده هاو سامانه ها به 91 روز تا 1 سال حبس و از 5 میلیون تا 20 میلیون ریال هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سند اجاره ای برای جرایم سایبری

در تعریف دیگر جرم که در فضای سایبری رخ می دهد جرایمی مثل هرزه نگاری،آزار،اذیت،سوء استفاده از پست الکترونیک در واقع جرایمی که کامپیوتر به عنوان ابزار و وسیله ی ارتکاب جرم است.

سند اجاره ای برای کلاه برداری رایانه ای

کلابرداری رایانه ای جرمی که در محدوده ی فضای مجازی و اینترنت رخ می دهد . 
فرق بین کلاهبرداری رایانه ای با سنتی 
تفاوت این 2 نوع کلاهبرداری سنتی و رایانه ای در ارتکاب محیط این جرائم و تفاوت در وسایل ارتکاب است . در کلاهبرداری سنتی فرد فریب کلاهبرداری اموال و مبلغ را در اختیار کلاهبردارقرار می دهد ولی در کلاهبرداریرایانه ای از طریق فضای مجازی واینترنت و رایانه به اطلاعات داده ها دسترسی پیدا کرده و کلاهبرداری می کند مثلا از طریق اطلاعات بانکی شخص به حساب بانکی شخص دسترسی پیدا می کند . 

سنداجاره ای برای جرایم رایانه ای

در کشور ایران تعریفی که از جرایم رایانه ای آمده شامل جرایمی از قبیل کلاهبرداری کامپیوتری،جعل کامپیوتری،جاسوسی،شنود،تخریب کامپیوتری ،دسترسی غیر مجاز، توهین به جنس زن، انتشار غیر مجاز اسناد،انتشار فیلترشکن،عرضه تجاری آثار سمعی بصری بدون مجوز و … است که برای هر کدام مجازاتی در نظر گرفته شده است.
جرایم رایانه ای به چند دسته تقسیم می شود ؟ 
جرایم مالی ( کلاهبرداری آنلاین )
جرایم اخلاقی (پخش و انتشارمحتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی)
بیشتر جرایم مالی در محیط اینستاگرام و تلگرام و دیوار و شیپور هستند که بیشتر قربانیان خانم ها بوده اند.

قانون جرایم رایانه ای 
قانون جرایم رایانه ای در سال 1388مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید .
جرایم و مجازاتها به 3 دسته تقسیم می شود :
1-دسترسی غیر مجاز
2-شنودغیر مجاز
3-جاسوسی رایانه ای 

آیین دادرسی جرم هایی که از طریق ویسایت های دارای دامنه و با کد کشور ایران پیگیری می کند . اگر جرمی رایانه ای در محلی گزارش شود ولی محل وقوع آن مشخص نباشد دادسرای محل کشف موظف است تحقیقات مقدماتی را انجام دهد. 
قوه قضایی موظف است دادگاه های موظف است دادگاه های عمومی ،انقلاب را جهت رسیدگی به جرایم رایانه ای اختصاص دهد.
محتوای مخالف موازین اسلامی 
اهانت به دین اسلام و مقدسات
اهانت به یکی از انبیاء طاهرین (ع) یا حضرت صدیقه طاهره(س)
تبلیغ یکی از گروه های مخالف اسلام
اهانت به امام خمینی و آثار ایشان 
اهانت به مقام معظم رهبری 

وثیقه اجاره ای برای جرایم رایانه ای

ار شخصی قصد به خطر انداختن امنیت ،آسایش،امنیت عمومی علیه سامانه های رایانه ای مخابراتی از قبیل خدمات درمانی ، برق ،آب، گاز ، مخابرات بانکداری داشته باشد به حبس از 3 تا 10 سال محکوم خواهد شد.چنانچه افراد ارتکاب به تحریک،ترغیب،تهدید یا فریب دهد یا آموزش دهد به حبس 91 روز تا 1سال حبس 5 تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات می شود. 

نحوه شکایت به پلیس فتا

1-ابتداشخص به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایت کند و منتظر دریافت پیامک باشد که در پیامک نهادی که شخص باید مراجعه کند ذکر می شود به عنوان مثال شخص تصور میکندکه باید به پلیس آگاهی در مورد موضعی شکایت کند ولی پیامک پلیس فتا ارسال می شودکه در این صورت شخص از بلاتکلیفی در آمده و متوجه می شود که باید به پلیس فتا مراجعه کند.

2-یکی از راحت ترین ثبت شکایت بر پلیس فتا ازطریق شکایت پلیس فتا می باشد که می توان تمامی جرایم مانند کلاهبرداری اینترنتی ، مزاحمت فضای مجازی تلگرام،واتساپ،اینستاگرام
نحوه ورود به سایت پلیس فتا : وارد سامانه https://cyberpolice.ir شوید لازم استدر سامانه از قسمت ورود ثبت نام کنید که اطلاعات حاوی کد ملی،نام ، نام خانوادگی،گذرواژه و تکرارگذر واژه، موبایل را وارد کرده و پس از مطالعه قوانین و مقررات تیک تایید آن را بزنیدو ثبت نام را انجام دهید.


پس از ثبت نام یکی از گزینه های زیر را بر اساس نیاز انتخاب کنید :
گفتگوی آنلاین 
ارتباط آنلاین
ارتباط آفلاین
گزارش تخلف وب سایت 
گزارش تخلف شبکه اجتماعی 
گزارش تخلف نرم افزار و بازی
گزارش و تخلف پیامک و پست الکترونیک 
پس از انتخاب نوع شکایت،توضیحات را وارد کنید .

 

3-تماس با پلیس فتا
یکی از راه های ارتباط با پلیس فتا تماس باشماره 096380 است که میتوان تماس گرفت وشکایت خود را مطرح کرد. 

آیا شکایت به پلیس فتا هزینه دارد ؟
بله معمولا هزینه کمی جهت شکایت از شخص گرفته می شودکه تمامی افراد درطبقات مختلف اجتماعی  بتوانند شکایت کنند.

اجاره سند برای جرایم سایبری
مدت زمان شکایت از پلیس فتا چقدر است ؟ 
معمولا مدت زمان طی شده بستگی به پرونده و حاضر بودن مدارک بستگی دارد و کم و زیاد می شود .

وثیقه برای جرایم سایبری
سنداجاره ای برای جرایم رایانه ای
به چه صورت است ؟ 
هنگامی که شخص مرتکب جرم شده پس از مشخص شدن جرم قاضی قرار وثیقه صادر میکند که متهم و خانواده وی باید وثیقه ای جهت آزادی موقت در گرو دادسرا قرار دهد .وقتی متهم سندی جهت وثیقه نداشته باشد باید از دفاتر اجاره سند درخواست سند کند .روند کار در دفترما  پس ازعقد قرارداد سندمعتبری را در اختیار دادسرا به مدت یک سال قرار می دهیم . در ابتداهیچ هزینه ای از شما گرفته نمی شود و پس از دریافت نامه آزادی هزینه دریافت می شود. 

سند برای جرایم سایبری

اجاره سند– اجاره سند برای تهران –اجاره وثیقه برای آزادی زندانی -وثیقه برای جرایم سایبری -وثیقه اجاره ای برای جرایم رایانه ای-اجاره وثیقه برای جرایم سایبری  

تماس بگیریدمشاوره بگیرید